İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ankara Albert Genau Isı Camlı Cam Balkon Sistemleri Yetkili İmalatçı Ana Bayii

Isıcamlı Cambalkon - Tiara Twinmax

1

ISICAMLI CAMBALKON TİARA TWİNMAX

Isıcamlı cambalkon Tiara Twinmax, hem görsellik hem de fonksiyon açısından standart cambalkonlardan ayrılarak, balkonu evin kullanışlı bir odası haline getiriyor.

Albert Genau, cam balkon sistemlerinde ulaşılabilmiş en üst düzey cambalkon yalıtımını tüketicilere sunuyor. Cambalkonda yalıtımının artırılması için sektörde ilk defa, mıknatıslı conta, özel uzunluktaki kıl fırça ve EPDM conta kombinasyonunun birlikte kullanılmasının yanı sıra, cambalkon sistemlerinde bugüne kadar karşılaşılan mekanik sıkıntılara çözüm olarak üretilen sistem, çok rahat ve konforlu bir şekilde, çok uzun yıllar servis istemeden çalışabilmesi için geliştirilmiştir. Özelliklerin videolarını aşağıda detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Dört Mevsim Balkon Keyfi !

Tekcamlı sistemlere göre, 5 kata varan yalıtım vaat eden Albert Genau ısıcamlı cambalkon sistemi, sanılanın aksine, sadece soğuk havaya karşı yalıtım sağlamakla kalmayıp, uygun cam tercihi ile yazları da serin balkon imkanı sunuyor. Isıcamlı cambalkon ile kimi bölgelerde 2 ay ile sınırlı kalan balkon keyfi, hangi iklim şartlarında olursa olsun, dört mevsim yaşanabilir hale geliyor.

5

5 Kat Yalıtım Isıcamlı Cambalkon Albert Genau

5 KAT YALITIM

Tiara Twinmax sisteminde kullanılan ısıcamların özelliğine bağlı olarak, tek cam göre 5,1* kata varan daha fazla yalıtım sağlanabilmektedir. Cambalkonda ulaşılmış en yüksek yalıtım. Yazları balkonunuz daha serin, kışları daha sıcak.

*Bu değer; 8 mm tek cam ile (4+16+4) 24 mm argon gazlı Sinerji ısıcam arasındaki ısı geçirgenlik katsayılarını (U değeri) oranıdır. İç ortam ile dış ortamın yalıtımında, sadece cam yüzeyleri dikkate alınmıştır. Kaynak: Trakya Cam - Mimari Camlar Kataloğu

İSPANYOLET KİLİT

Albert Genau'dan cambalkon sektörüne bir yenilik daha! İspanyolet kilit. Şık tasarımı ve kolay kullanımı ile standart zincirli kilitlere göre çok daha kullanışlı. Opsiyonel olarak sunulan gömme kollu ispanyolet kilit, daha fazla güvenlik sağlar.

Rüzgar kilidi uygulaması Isıcamlı Cambalkon Albert Genau

RÜZGAR KİLİDİ

Geniş cambalkonların çok sayıdaki kanatlarını bir arada tutan, binaların üst katlarında rüzgar alan balkonların kurtarıcısı "rüzgar kilidi". Paslanmaz parçaları ve kusursuz çalışan mekanizmasıyla bir Albert Genau opsiyonu daha.

YAY BALKONLARA TAM UYUM

Tiara Twinmax, bulunduğu balkonun şeklini alır. Açılı balkonlar için özel tasarlanmış dikey profilleriyle, farklı şekildeki balkonlarınıza gönül rahatlığıyla uygulatabilirsiniz. Isıcamlı kanatlar kolayca kayar ve direk olmadan tamamen açık hale getirilebilir.

Yay Kavisli Açılı Balkon Isıcamlı Cambalkon Albert Genau
Jaluzi uygulaması Isıcamlı Cambalkon Albert Genau

JALUZİ PERDE

İsteğe bağlı olarak, ısıcam arası jaluzi perde uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede ekstra, perde v.b uygulamalar yapılmadan çok estetik şekilde, güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Nerede
bulabilirim?

Hemen tıkla

Nasıl
üretebilirim?

Hemen tıkla

Projemde
kullanabilir miyim?

Hemen tıkla

Düşmez Sarkmaz Camlar

Isıcamlı cambalkon sistemi için Albert Genau mühendisleri özel bir kilitleme mekanizması geliştirdiler. “ABL–Auto Brake Lock” adı verilen sistemle kayar cam paneller park alanına geldiklerinde, otomatik olarak kilitlenip, kanadın yerinden oynamadan açılması sağlanıyor. Bu sayede kanat açılırken düşme ve sarkma riski ortadan kalkıyor.

Mıknatıslı İzolasyon

Toplam 28 mm (4+20+4 veya 6+16+6) kalınlığında ısıcam kullanılan sistemde, yalıtımı üst düzeye çıkarmak için, cam panellerin birleşiminde izolasyon fırçası, epdm conta ve mıknatıslı conta yatakları bulunan özel dikey birleşim profili tasarlandı. İstenen izolasyon seviyesine göre, bunlardan herhangi biri, herhangi ikisi veya üçü birlikte kullanılabiliyor.

Direkleri Kaldırdık

Isıcamlı kayar katlanır kanatlar, 90 derece köşelerden rahat bir şekilde dönebiliyor. Bu sayede, L ve U şeklindeki balkonlarda, sistem sorunsuz kullanılabilmekte ve hiçbir sabit köşe birleşim profili kullanılmadan, balkonlar tamamen açık hale getirilebilmektedir.

Gizli Su Tahliyesi

Sistemde, taşıyıcı kasa profili üzerindeki, gizli kondens kanalı sayesinde hem kozmetik hem de verimli bir su tahliyesi gerçekleştirilirken, yağmur suyunun, profilin içine girmeden dışarıya yönlendirilmesi, kanat profillerinin üzerindeki yönlendirme kanatçıkları ile sağlanıyor.

Maksimum Panoramik Görüntü

Sistem, panoramik görüntüyü engellemeyen 80 cm genişliğe kadar kanat yapısına izin vermektedir. Bu geniş kanatlar, gelişmiş aksam sayesinde düşmeden rahatça açılıp kapanabilmektedir.

Rüzgar Yalıtımı

Isıcamlı cambalkonun rüzgar yalıtımının sağlaması için yan dikmelerde her hareket açısında işlevini sürdüren epdm conta sistemi mevcuttur. Dikey birleşimlerde erkek-dişi profil yapısı ve kapandığında 2 odacıklı bir yapıya sahip olması sayesinde yalıtım en üst düzeyde sağlanmaktadır.

ISICAMLI CAMBALKONU NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Albert Genau ürünlerini, sadece yetkili bayilerimizden satın alabilirsiniz. Tüm bayilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MUTLU MÜŞTERİLERİMİZLE TANIŞIN


Albert Genau ile keşke daha önce tanışsaydım...

Gülseren Hanım'ın Cambalkon Hikayesinin devamını okuyun...

Isıcamlı Cambalkon Hikayesi Albert Genau (1)

Şimdi evimde en çok vakit geçirdiğim yer balkonum oldu.

Güner Hanım'ın Cambalkon Hikayesinin devamını okuyun...

Isıcamlı Cambalkon Hikayesi Albert Genau (2)

Aklınızda soru işareti kalmasın. Sıkça Sorulan Soruları

 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (1)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (1)
 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (2)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (2)
 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (3)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (3)
 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (4)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (4)
 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (5)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (5)
 • Isıcamlı Cambalkon Galeri (6)
  Isıcamlı Cambalkon Galeri (6)

Isıcamlı cambalkon uygulanmış balkonları

tt1

2 ee

3

Testleri Geçtik!

Isıcamlı Cambalkon Test Sertifikası (1)

SU TESTİ

Tiara Twinmax Isıcamlı Cambalkon ve Tiara08 Cambalkon sistemlerimiz, Almanya PFB Teknik Enstitüsü'nde, su geçirgenliği testine tabi tutulup, Avrupa Birliği normlarına göre Class2A sınıfını elde etti.

Isıcamlı Cambalkon Test Sertifikası (2)

RÜZGAR YÜKÜ TESTİ

Tiara Twinmax Isıcamlı Cambalkon ve Tiara08 Cambalkon sistemlerimiz, Almanya PFB Teknik Enstitüsü'nde, rüzgar yüküne dayanım testine tabi tutulup, Avrupa Birliği normlarına göre Class3 sınıfını elde etti.

Isıcamlı Cambalkon Test Sertifikası (3)

DARBE DAYANIKLILIK TESTİ

Tiara Twinmax Isıcamlı Cambalkon ve Tiara08 Cambalkon sistemlerimiz, Almanya PFB Teknik Enstitüsü'nde, su geçirgenliği testine tabi tutulup, Avrupa Birliği normlarına göre ClassI2/E5 sınıfını elde etti.

ISICAMLI CAMBALKONU NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Albert Genau ürünlerini, sadece yetkili bayilerimizden satın alabilirsiniz. Tüm bayilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aklınızda Kalmasın - Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ile ilgili garanti veriyor musunuz?

Tüm cambalkon sistemlerimiz, T.C. Bilim Sanayi ve Teknloji Bakanlığı onaylı 2 yıl parça garantilidir. Taşıyıcı aksamlar ise 10 yıl paslanmazlık garantisi altındadır. Türkiye'de tek uluslararası sertifikalı cambalkon sistemidir.

Küçük çocuğum için cambalkon emniyetli mi?

Sistemin menteşeli panelleri üzerine Albert Genau patentli çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır. Dolayısıyla, kilit kapalı olduğu sürece sistem, çocuğunuz için emniyetlidir. Ayrıca ispanyoletli kilit opsiyonunda gizlenmiş gömme kol kullnılmaktadır.

Balkonumu mutfağa katmak istiyorum. Bir sıkıntı olur mu?

Kayar katlanır sistemlerde, bugüne kadar geliştirilmiş en üst düzey yalıtım, Tiara Twinmax ile sağlanmıştır. Cambalkon sistemlerinde, sabit pencere sistemlerinde sağlanan su ve ısı yalıtım seviyesi beklenmemelidir. Bunu sağlandığını iddaa eden firmalara da inanmayınız.

Perde uygulanabiliyor mu?

Tiara Twinmax sistemimizde isteğe bağlı olarak ısıcam arası jaluzi perde uygulanabilmektedir. Aynı zamanda, sistemin üzerine takılan bir profile (opsiyonel) herhangi bir perdeciye yaptırdığınız stor perde sistemi adapte edilebilir. Sistemin çıkış kılavuzu katlanabilir olduğundan, perde kullanımına engel oluşturmaz.

Camlar nasıl temizlenir?

Sistemin tüm camları, tek tek içeri açılabildiği için hem dıştan hem içten çok rahatlıkla silinebilir. Dikey profiller alüminyum olduğu için zaman içinde sararma, dökülme yapmaz. Sistem temizlik detayı dikkate alınarak, pürüzsüz olarak tasarlanmış olup, girintili çıkıntılı (ondüla) yapıdaki profillerden kaçınılmıştır.

Komşum cambalkon yaptırdı, camları açarken camlar üzerine düşüyor. Sizde de böyle olur mu?

Sistem üzerinde entegre Albert Genau patentli, Auto Brake Lock System sayesinde , camlar açılma esnasında otomatik olarak kilitlenir. Açılırken cam panellerin düşmesi söz konusu değildir. Piyasa sistemlerinde, bu teknoloji bulunmadığından ve kullanılan parçalar zamanla deforme olduğundan, camlar açarken düşmektedir. Dikkat ediniz.

Ben sıcak bir bölgede yaşıyorum. Isıcamlı cambalkona ihtiyacım var mı?

Isıcam konfor serisi kullanılan cambalkonlarda, evinizin ısısını korumanın yanı sıra güneş ışınlarını da dilediğiniz ölçüde kontrol edebilirsiniz. Yazları serin, kışları sıcak bir balkona sahip olursunuz.

Kış bahçelerine ve teraslara uygun mu?

Apartman, villa, cafe, restaurant, otel v.b. her türlü mekanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca Albert Genau kış bahçesi ve otomatik pergola sistemleri ile tam uyumludur.

Nasıl satın alabilirim?

Albert Genau ürünlerini, sadece yetkili bayilerimizden satın alabilirsiniz. Tüm bayilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

32countries

32 Ülkede Satışta

Albert Genau Tiara Twinmax ısıcamlı cambalkon sistemi, Dünya'nın 32 ülkesinde satışa sunulmuştur.

EU patent

İnovasyon Ödülü

Albert Genau "Isı camlı katlanır cam sistemleri" patentiyle ASO İnovasyon Ödülünün sahibidir.

innovation sm

Avrupa Patenti

Patent, 38 Avrupa ülkesinde geçerli Avrupa Patent Ofisi (European Patent Office) tarafından onaylandı.

paslanmazlik

Paslanmazlık

Albert Genau ürünleri, %100 paslanmaz malzeme ile üretilip, 10 yıl paslanmazlık garantisi altındadır.

Basında Biz

Bunlarda ilginizi çekebilir;

Isıcamlı sürme cambalkon sistemimizi gördünüz mü?

Tiara 8mm cambalkon sistemini gördünüz mü?

Isıcamlı cambalkonu satın alabileceğim şehirlere baktınız mı?

Isıcamlı cambalkon üreterek, kazanmak ister misiniz?

Isıcamlı cambalkon uygulanmış balkonları gördünüz mü?

Isıcamlı cambalkon teknik şartnamesini kullanmak ister misiniz?

Anahtar Kelimeler: cambalkon, balkon kapama, balkon camlama, katlanır cam, katlanır cam balkon, katlanır cam, balkon, katlanır cam sistemleri, cam balkon kapama, ısıcamlı cambalkon, ısıcamlı cambalkon sistemleri, çift camlı cambalkon, ısı yalıtımlı cambalkon, ısıcam, ısı yalıtımı.