Cam Korkuluk Sistemleri

Cam Korkuluk Sistemleri

İç tasarımcılar ve inşaatçılar “korkuluklar”, “korkuluklar” ve “korkuluklar” dan bahsederken duymuş olabilirsiniz… Birçok insan için, özellikle de hayatlarında bir kez merdiven inşaatı ile uğraşmış olanlar için, yabancı değil. Sizlere kafa karıştırıcı gelebilir. Bu yüzden şimdi tam olarak “korkuluk ne demektir?” Korkuluğu tanımlayarak merdivenlerle ilgili terimleri daha iyi anlayacaksınız. Her türlü ev, ticari bina ve kamusal alan için son teknoloji, şık ve lüks korkuluklar tasarlamak, üretmek ve kurmakla uğraşmaktayız.

“Korkuluk” ne demektir ve “küpeşte” yi nasıl tanımlarsınız?

Korkulukları nasıl anlatabiliriz ve nasıl tanımlayabiliriz?

Korkuluk: Merdivenler, balkonlar, teraslar, köprüler, havuz kenarları, alış veriş merkezleri vb. düşme tehlikesi içeren iç ve dış mekanlarda birçok alanda güvenliği sağlamak amacıyla inşa edilen yapılardır.

Alüminyum, paslanmaz çelik ürünleri, ferforje ve ahşap malzemeden üretilebildiği gibi en çok tercih edilen türü cam korkuluk sistemleridir.

Küpeşte: Kelime anlamı olarak korkulukların üzerinde yer alan, uzunlamasına yatay eksende korkuluğun el ile tutulan kısmıdır.

Korkuluk ve küpeşte terimleri aslında eski bir denizcilik terimidir. Günümüzde daha çok küpeşte yerine korkuluk ve tırabzan kelimeleri kullanılır.

Cam korkuluk sistemleri tırabzan içerebileceği gibi özel imal edilen cam kanalları ile direk zemine de bağlanabilir.

Özel tasarlanmış dış korkuluklar ile ekstra özel balkonlar ve verandalar yapılabilir. Düşük bakım gerektiren, sağlam ve lüks açık korkuluklar, stil, güvenlik açısından asla tehlike içermez. Balkonlardaki dış cam korkuluklar göz alıcı bir özelliktir ve kesintisiz bir görünüm sunar. Tam tasarım hizmeti ve eksiksiz kurulum sunar.

Dış cam korkulukları, bahçenizdeki herhangi bir yerden, özellikle yükseltilmiş veya engebeli alanlarda, kesintisiz bir görünüm sağlar. Yuvarlanan tepelere ve tarlalara baktığınızı hayal edin. Cam bahçe korkulukları en ideal çözümdür ve çerçevesiz veya paslanmaz çelik korkuluklarla yapılabilir. Cam bahçe korkulukları herhangi bir ortama uyarlanabilir ve hem geleneksel hem de modern bahçe düzenlerinde evde eşit olarak görünür. Gerçekten de mevcut taş duvarlara ve mimariye güç ve yükseklik katmanın harika bir yolu. Daha güvenli bir dış cam korkuluk avantajlarına sahipken, antika taş işçiliğinin güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Paslanmaz çelik parlak ve gri anlamına gelmez. Özel bir toz boya servisi sunuyoruz, böylece açık korkuluklarınız için istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Yeşil, mavi ve kırmızı çok popülerdir. Sertleştirilmiş cam açık korkuluk panellerimiz ayrıca, açık, bronz, yeşil, gri, saten ve kum gibi çeşitli yüzeyler ile uyarlanabilir.