Cam Balkon Korkuluk Çeşitleri

Balkon Korkuluk Çeşitleri

Balkona sahip olmak, açık alan olmadığında veya dışarıda sınırlı erişim olduğunda çok gereklidir. Dış mekana erişmenizi sağlar. Günümüzde balkon korkuluğu malzemeleri, stili ve işlevi açısından çok fazla seçenek mevcuttur. Aşağıda, mevcut olan farklı balkon korkulukları ve bu farklı korkulukların evinizde kullanılmasının avantaj ve dezavantajlarını araştırıyoruz.

Metal balkon korkulukları

Metal balkon korkulukları uzun bir süre inanılmaz derecede popüler olmuştur. Çeşitli farklı metallerden üretilebilirler ve çeşitli şekillerde ve düzenlemelerde kişiselleştirilebilirler. Metal ayrıca güçlü ve uzun ömürlüdür ve sağlam ve stabil bir destek bariyeri sağlar. Küçük çocuklarınız varsa, metal balkon korkulukları en iyi seçeneğiniz olmayabilir, özellikle çocuklar boşluklardan kolayca geçebilirse. Bunun yerine katı bir korkuluk korkuluk sistemi tercih edilebilir.

Paslanmaz çelik, fonksiyonel, şık ve balkonunuzun dışına ultra modern bir görünüm sağladığı için metal popüler bir seçimidir. Paslanmaz çeliğin gerçek güzelliği, sadece az bakım ve düşük bakım gerektirmesidir.

Cam balkon korkuluk sistemleri

Cam balkon korkuluk sistemleri son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Ama onlar senin için uygun mu? Cam korkuluk, tamamen bitirmek için tamamen camdan yapılabilir veya metal bir korkuluk veya bir cam balkon korkuluğu içerebilir, böylece son kaplama açısından bazı seçenekleriniz vardır. Cam korkuluk, bir balkon duvarının entegre destekleri ve korkuluklarıdır. Duvar camdan yapıldığı için mahremiyet olmayabilir. Ancak kesintisiz bir görüş sağlanır. Bir başka iyi yanı ise, ışığa izin vermesidir, bu nedenle küçük dış mekanlarda veya çok doğal ışık almayan bir balkonda avantajlıdır.

Bir dezavantaj, her şeyi olduğu gibi, taze görünmesini sağlamak için düzenli temizlik gerektirmesidir.

Güvenlik açısından bir balkon korkuluğu detayı düşünüldüğünde, en güvenli seçenek olarak cam balkon panelleri düşünülebilir. Ancak, artık sadece yüksek sıcaklıklara dayanmakla kalmayıp, kırılmışsa çok küçük parçalara ve cam parçalarına zarar vermeyen, sertleştirilmiş cam paneller kullanmak gibi birçok güvenli seçenek var.

Juliet balkon korkulukları

Juliet balkonu, genellikle dışarıdan bir alana sahip bir apartman veya başka bir binadan erişilebilen küçük bir balkon alanıdır. Juliet balkon korkulukları ideal olarak çekici, güvenli ve işlevsel olmalıdır. Peki seçenekler neler? Paslanmaz çelikten yapılmış metal balkon korkulukları ile birlikte sertleştirilmiş cam paneller, mevcut ışığı açtıklarından, alanı açmaya yardımcı olduklarından ideal seçenektir. Ferforje başka bir seçenektir, ancak bu dış alanı koyulaştırabilir ve düzenli bakım gerektirmektedir.