Balkonları evinize nasıl dahil edebilirsiniz

Bir balkon ya da çatı terası oluşturmak sadece hafta sonları gazeteleri okumak için güzel bir yer sağlamakla kalmayıp, küçük bir ölçekte bile, yatak odaları ve çalışma alanlarının çok daha geniş ve açık hissetmesini sağlayabilir.

Ev geliştirme, peyzaj, tadilat hepsi yapması zor şeyler, ama neyse ki en az beceri ile oldukça güzel şeyler yapabilirsiniz.

Büyük bir balkon ayrıcalığının tadını çıkaracak kadar şanslıysanız, kuşkusuz yıl boyunca tadını çıkarabileceğiniz rahatlatıcı bir yer olmasını sağlamak istersiniz. Herkes için balkon, konutlarının dört duvarından kaçmak, biraz temiz hava almak, arkadaş ve aile eğlendirmek için bir yer sunmaktadır. Peki balkon biraz sıkıcı tarafta ise ne yaparsınız? Dış mekânı yenilerken cam balkon sistemlerinden faydalanabilir, bu alanları evinize dahil edebilirsiniz.

Sıkıcı balkonunuzu müthiş bir terasa nasıl dönüştürebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz okuyun!

Balkonunuzu güncellemenin ve şık bir incelik eklemenin en kolay yollarından biri, bir halı ve bazı yer minderleri eklemektir. Bu, balkon zeminin hoş olmayan bir beton olması ya da herhangi bir şekilde lekelenmesi ve anında ve kolay bir şekilde yenilenmesi için özellikle yararlıdır. Su geçirmez seçeneklerle kullanılabilen birçok farklı tipte dış mekan kilim vardır, özellikle balkon alanınız büyük miktarda yağmur alırsa yardımcı olur.

Minderler, arkadaşların ve ailelerin toplanabilmesi için rahat bir ortam sağlar ve rahatlama ve konukseverlik duygusunu uyandırmaya yardımcı olur. Oturma düzeninizi ayarladıktan ve balkonunuzun zemin yüzeyini geliştirmek için bir halı ekledikten sonra, mobilyalarınızın renk düzenine bakma zamanı.

Balkonunuz için seçtiğiniz renk paleti, genel görünüm ve stilinizi zenginleştirecek, dış avludaki karakter ve karizmayı çağrıştıracaktır. Ama hangi renkleri seçmelisiniz ve balkonunuza kolayca ilginç tonları nasıl ekleyebilirsiniz? Zor veya hızlı kurallar yoktur, ancak dış mekânınızı dekore ederken yardıma ihtiyacınız varsa, bir iç tasarımcıya danışmalısınız.

Dış teras alanınızı yapmaya çalışıyorsanız, kişiliğinize uygun renkleri seçin ve sahip olabileceğiniz diğer tüm mobilyalarla iyi çalışın. Satın almaktan veya yeni mobilya yapmaktan kaçınmak istiyorsanız, her zaman daha küçük düşünebilir ve atma minderleri veya parlak atma kilim ekleyebilirsiniz. Bu, balkonunuzdaki daha büyük öğeleri ayarlamanıza gerek kalmadan biraz enerji ve hayat kazandıracaktır.