Açık plan yaşam alanları

Açık plan yaşam mutfaklarında mutfak ve oturma odaları bir araya getiriliyor. Benzer bir projeye başlıyorsanız, yaşam alanınızı geliştirmeyi ve akıllı tasarım ipuçlarımızla mutfak ve bahçe arasındaki sınırları bulanıklaştırarak ekstra bir değer katmayı düşünün!

BAHÇE İÇEREN BİR AÇIK PLAN ŞEMASI YAPMAK

Küçük mutfak pencerelerinden ve kalın, ağır arka kapıdan kurtulun. Cam balkon tasarımlarıyla, çift katlama veya sürgülü kapı, akıllıca yerleştirilmiş çatı camları, doğal malzemeler içeren geniş alanların eklenmesi, bol miktarda doğal ışıkla dolu, iyi bağlanmış bir iç mekanaçık yaşamın yaratılmasına yardımcı olacaktır. Oturma odanızın uzantısı gibi hissedilen kolayca erişilebilir açık.

GÖRÜNÜMÜ DÜŞÜNÜN

Zaman geldiğinde görüş açısı çok önemli olacaktır. Muhteşem manzaralar ve kesintisiz geniş sırlı yüzeyler, sadece daha fazla doğal ışığın girmesine izin vermez, aynı zamanda çarpıcı bir mimari özelliği de yaratır. Bu yüzden yemek ve yemek hazırlama alanınızı düşünün. Aşçı nerede duracak? Yaşam tarzınızı, yemek deneyiminizi nasıl geliştirecek?

Bir bahçe tasarımı söz konusu olduğunda açık planlı bir oda olduğunu hayal edin. Yerleşimleri düşünün ve mutfak ile veranda alanınız arasında net bir yürüyüş yolu yaratın.

YAŞAM TARZINIZI EKLEYİN

Büyük çift katlama veya sürgülü kapı, büyük boy resim pencereleri ve çatı pencerelerinin akıllı kullanımı ekstra güneş ışığına sahip, çarpıcı manzaralar yaşam alanınızı açıyor. Camlama söz konusu olduğunda daha az çerçeve daha iyi. Tümü diyafram, akıllı mimari tasarımlar ve hayal gücünüze bağlıdır. Sınırları zorlamak ve doğal ışık ve işlevsellikten en yüksek verimi sağlayan kaliteli çözümlere yatırım yapmaya değer. Çarpıcı bir tam uzunlukta camlı duvar, evinize yeni bir hayat getirmenize ve mülkünüzün değerini artırmanıza yardımcı olabilir.

Öyleyse, yaşam tarzınıza uymanın yollarını düşünün, kayar ve sürgü sistemleri genellikle daha pratik ve daha kolaydır. Büyük sürgülü kapılara, hatta daha büyük sürgüye çıkarak muhteşem tavandan tabana panoramik manzaralar oluşturabilirsiniz.

Mutfağınız tek katlı bir uzantıya yerleştirilmişse, daha doğal ışık almak için camlı çatıları veya tavan pencerelerini düşünün.

Mutfağınızdan bahçeye akan sürekli bir katın oluşturulması, odanın dışarıda kaldığı gibi, alanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Aynı malzemeleri iki alanda kullanmak, birleşik alanın görünümünü oluşturmaya ve aralarındaki sınırları bulanıklaştırmaya yardımcı olur. Büyük taş veya porselen karoları kullanmayı düşünün. Alternatif olarak, gözü bahçeye çeken görünüm için ahşap zemin kaplaması ve ahşap döşeme tercih edin. Taş ve ahşap gibi doğal maddeler, bu iki alanı birleştirmek ve içerideki bazı iç kısımları getirmek için mükemmeldir.

Daha birleşik bir görünüm için gittiğinizde, dolabınızı ve zemin kaplamanızı eşleştirmeyi ya da doğanın paletini bir kısmını iç tasarım dekorasyonunuza dahil etmeyi deneyin.