İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ankara Albert Genau Isı Camlı Cam Balkon Sistemleri Yetkili İmalatçı Ana Bayii

Isıcam Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Isıcam Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Isıcam Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Isıcam Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Görüntüleme Sayısı : 456

Isı Cam Nedir?


Isı cam, evinizdeki ısı kaybını önlemek veya azaltmak için camlarda kullanılan enerji verimli bir cam türüdür. Görünmez metal kaplama nedeniyle emisivitenin çok düşük emisyon oranına sahip olduğu düşük E-cam (Düşük emisyonlu cam). Çift Cam Teknolojisindeki son gelişmeler, tüm pencere çerçevenizi değiştirmeye gerek olmadığı anlamına geliyor...  Sadece camı değiştirmek büyük fayda sağlayacaktır.


Enerji Tasarruflu Isı Cam Balkon Üniteleri, Low E cam, sıcak kenarlı ara çubuklar ve standart çift cam ünitelere göre üç kat daha verimli hale getiren argon gazı dolu bir boşluk gibi düşük termal iletkenlerden yapılmıştır!
E-cam (düşük emisyonlu cam) - odadaki yayılan ısıyı etkili bir şekilde yansıtan şeffaf metal oksit kaplama sayesinde ısı yalıtımını iyileştirmek için özel olarak tasarlanmıştır.


Boşluklu çubuk iç çerçeve, tipik olarak, soğuk noktalara ve enerji kaybına neden olabilecek bir termal köprü görevi gören alüminyumdan yapılmıştır. Bu problemin üstesinden gelmek için Sıcak Kenar Spacer Bar kullanılması önerilir (enerji verimliliği% 10 artırılacaktır).
Boşluk, her iki cam bölmesi (çift cam ünitesi) arasında sızdırmaz şekilde yalıtılır, boşaltılan hava veya vakum koşullarında özel bir ara gazla doldurulur. Ünitenin enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için, boşluğun bir ara gaz ile doldurulması tavsiye edilir.


Isı Cam Sisteminin 5 faydası…


- Azaltılmış ısı transferi - ısı kışın evin içinde ve yaz aylarında ise evin dışında tutulur.
- Cam paneller arasında buğulanma veya havalanma olmaz.
- Zararlı ışınlara karşı arttırılmış koruma - camın içinden geçen UV ışınlarının azaltılmış miktarı, mobilyalarda renk değişikliği, duvar boyası vb. deformasyona sebep olmaz.
- Maksimum görünürlük - çok sayıda koruyucu kaplamaya rağmen, büyük miktarda doğal ışığa izin verme yeteneğini korur. Netlik bozulmaz.
- Elektrik faturalarında uzun vadeli tasarruf sağlar -  Eski Camınızı değiştirirken, ısı tutma oranı% 60 oranında artırılabilir. Genel olarak ısıtma ya da soğutma faturalarınızda ciddi tasarruf sağlamış olursunuz.
Evinizden ya da kapalı mekanlardan ısı kaçmak için en yaygın yer pencereler. Bununla birlikte, tüm ısıyı korumak istiyorsanız; Pencerelerinizin mükemmel durumda olduğundan emin olmalısınız.